Vapen

Jämför vapnens attacktyper och egenskaper i Time Takers och hitta resenärer som passar ihop med dem.

V-41 Carbine

A high-speed single-shot assault rifle equipped with the latest electronic firing system.

V-41 Carbine

Kategori

Gevär

Svårighetsgrad

Färdighet

Full Auto Fire

Fires a barrage of bullets at high speed.

Damage
39
Overheat
2
Effective Range (m)
55
Max Range (m)
110

Scoped Aiming

Switches to Scoped Aiming mode, allowing precise hits on enemies.

Bullet Spread Reduction (%)
50

Uppgraderingar

I spelet kan du välja en av två uppgraderingar på varje uppgraderingsnivå.

Headshot Enhancement

Headshot Damage Enhancement

Headshot Multiplier Increase (%)
30

Support Shot

Additional Homing Attack on Fire

Damage
22
Firings Per Second
2

Battle Boost

Movement Speed Increase Upon Hitting Enemies

Movement Speed Increase (%)
20
Duration (s)
3
Cooldown (s)
3

Zeroing Adjustment

Shot Spread Reduction

Bullet Spread Reduction (%)
50

Kill Cooling

Overheat Reduction on Kill

Weapon Overheat Reduction Upon Kill (%)
50

Time Absorber

Time Energy Collection Distance Increase

Time Energy Collection Distance Increase (m)
20

Mest använda resenärer

Mer
  1. AlisAnfall
    Valfrekvens
    23,59 %
    Andel förstaplatser
    19,9 %
    Genomsnittlig placering
    2,62
  2. RavenAnfall
    Valfrekvens
    19,60 %
    Andel förstaplatser
    25,0 %
    Genomsnittlig placering
    2,53
  3. YunaAnfall
    Valfrekvens
    17,27 %
    Andel förstaplatser
    24,6 %
    Genomsnittlig placering
    2,51
  4. CassieNytta
    Valfrekvens
    8,02 %
    Andel förstaplatser
    25,3 %
    Genomsnittlig placering
    2,52
  5. Ep0chNytta
    Valfrekvens
    5,75 %
    Andel förstaplatser
    22,1 %
    Genomsnittlig placering
    2,57

Rekommenderade resenärer

Mer
  1. EduStöd
    Valfrekvens
    3,92 %
    Andel förstaplatser
    31,2 %
    Genomsnittlig placering
    2,36
  2. RavenAnfall
    Valfrekvens
    19,60 %
    Andel förstaplatser
    25,0 %
    Genomsnittlig placering
    2,53
  3. YunaAnfall
    Valfrekvens
    17,27 %
    Andel förstaplatser
    24,6 %
    Genomsnittlig placering
    2,51
  4. CassieNytta
    Valfrekvens
    8,02 %
    Andel förstaplatser
    25,3 %
    Genomsnittlig placering
    2,52
  5. Ep0chNytta
    Valfrekvens
    5,75 %
    Andel förstaplatser
    22,1 %
    Genomsnittlig placering
    2,57