Vapen

Jämför vapnens attacktyper och egenskaper i Time Takers och hitta resenärer som passar ihop med dem.

Storm

An electric energy-based weapon specialized in close-range attacks and pulling in enemies.

Storm

Kategori

Närstrid

Svårighetsgrad

Färdighet

Electric Discharge

Releases electricity at close range, dealing damage. Chains to enemies near the primary target.

Damage
22
Chain Damage
14
Overheat
2
Effective Range (m)
17

Grab Chain

Fires a Grab Chain, stunning the hit target and pulling them toward you.

Damage
128
Overheat
100
Effective Range (m)
30

Uppgraderingar

I spelet kan du välja en av två uppgraderingar på varje uppgraderingsnivå.

Range Increase

Weapon Range Increase

Fixed Range Increase (m)
3

Forward Grab

Move to the Grabbed Location

Max Range (m)
30

Electrocution

Increases Cumulative Enemy Movement Speed Reduction on Hit

Enemy Movement Speed Reduction (%)
1
Max Stacks
10
Duration (s)
2

Current Overload

Cumulative attack speed increase on hit and reduced initial attack speed

Weapon Fire Rate Increase (%)
2,5
Max Stacks
40
Duration (s)
2
Base Weapon Fire Rate Reduction (%)
25

Range Increase

Weapon Range Increase

Fixed Range Increase (m)
3

Shield Loot

Charges Shield Upon Hit

Shield Absorption Amount (%)
25

Mest använda resenärer

Mer
  1. RavenAnfall
    Valfrekvens
    42,60 %
    Andel förstaplatser
    35,6 %
    Genomsnittlig placering
    2,20
  2. RokuroAnfall
    Valfrekvens
    11,83 %
    Andel förstaplatser
    25,6 %
    Genomsnittlig placering
    2,47
  3. ArthurStöd
    Valfrekvens
    7,65 %
    Andel förstaplatser
    32,4 %
    Genomsnittlig placering
    2,31
  4. EduStöd
    Valfrekvens
    6,39 %
    Andel förstaplatser
    36,6 %
    Genomsnittlig placering
    2,21
  5. YunaAnfall
    Valfrekvens
    6,28 %
    Andel förstaplatser
    27,2 %
    Genomsnittlig placering
    2,39

Rekommenderade resenärer

Mer
  1. RavenAnfall
    Valfrekvens
    42,60 %
    Andel förstaplatser
    35,6 %
    Genomsnittlig placering
    2,20
  2. EduStöd
    Valfrekvens
    6,39 %
    Andel förstaplatser
    36,6 %
    Genomsnittlig placering
    2,21
  3. ArthurStöd
    Valfrekvens
    7,65 %
    Andel förstaplatser
    32,4 %
    Genomsnittlig placering
    2,31
  4. YunaAnfall
    Valfrekvens
    6,28 %
    Andel förstaplatser
    27,2 %
    Genomsnittlig placering
    2,39
  5. RokuroAnfall
    Valfrekvens
    11,83 %
    Andel förstaplatser
    25,6 %
    Genomsnittlig placering
    2,47