Elsa Bloodstone
Elsa Bloodstone
- Rol :Duelant
- Dificultate :
- Tip Atac :Hitscan
- Echipă :Midnight_Sons
Născută într-o linie de vânători legendari de monștri, Elsa Bloodstone se mândrește cu o forță fizică incredibilă și un talent înnăscut de a supune cele mai înfricoșătoare creaturi. Instinctul de vânător îi curge prin vene, și fiecare inamic pe care îl înfruntă devine inevitabil o pradă prinsă în capcanele ei!
Poveste
Născută într-o lungă linie de vânători de monștri, Elsa Bloodstone își folosește Gema mistică a Sângelui pentru a-și amplifica forța și longevitatea, în timp ce încearcă să se ridice la înălțimea moștenirii mândre a familiei sale. După ceea ce părea o eternitate vânând demoni și monștri în propria cronologie în colaps, Elsa a fost recrutată de Colecționar pentru a captura creaturi rare și periculoase din alte realități. Când noul ei partener, Deadpool, a ieșit de sub control, Elsa a fost trimisă să restabilească ordinea... doar pentru a descoperi că Deadpool eliberase toți monștrii din Muzeul Colecționarului. Ce distracție!
Abilități
| Instinct Moștenit |
|---|
|
| Key | V |
| Special Effect 1 | Instinctul crește în nivel când atinge 100, până la 3 nivele |
| Special Effect 2 | Pentru fiecare nivel de Instinct obținut, reduce timpul de reîncărcare al Avansării Helix cu 2s |
| Instinct from KOs | 100 |
| Damage/Instinct Conversion Rate | 0.08 |
| Additional Instinct from KOs Caught by Smoky Snare | 200 |
| Blaster cu Două Țevi |
|---|
|
| Key | Click stânga |
| Ammo | 8 |
| Damage | 4.5 per proiectil |
| Casting | Proiectile de shotgun care lovesc instant |
| Fire Rate | Intervalul de tragere între lovituri este de 0.12s, cu un interval de 0.8s între fiecare rundă de tragere |
| Critical Hit | Da |
| Damage Falloff | Reducerea începe la 20m, crescând la 70% la 30m |
| Bullets Fired Each Cast | 10 |
| Crosshair Spread Radius (at 10m) | 0.13m |
| Străpungător de Monștri |
|---|
|
| Key | Clic stânga (activat după avânt) |
| Damage | 13+1.2% din sănătatea maximă a inamicului |
| Casting | Proiectile de shotgun care lovesc instant |
| Critical Hit | Nu |
| Bullets Fired Each Cast | 5 |
| Crosshair Spread Radius (at 6m) | 0.13m |
| Urmărire Neîndurătoare |
|---|
|
| Key | E |
| Damage | 30 |
| Casting | Abilitate de damage bazat pe mișcare |
| Cooldown | 8s |
| Dash Speed | 15m/s |
| Bonus Health | Fiecare declanșare a Urmăririi Neîndurătoare și a Avansării Helix acordă 30 sănătate bonus. Sănătatea bonus maximă este 75. |
| Max Dash Speed | 15m/s |
| Special Effect 1 | Aruncă în aer inamicii loviți și activează continuarea |
| Special Effect 2 | Folosind oricare dintre etape îți îmbunătățește următorul Blaster cu Două Țevi, transformându-l în Străpungător de Monștri |
| Max Dash Distance | 8m |
| Max Dash Duration | 0.3s |
| Continuare |
|---|
|
| Key | E (continuare) |
| Casting | Abilitate de continuare |
| Avansare Helix |
|---|
|
| Key | Shift |
| Casting | Sprint |
| Cooldown | 8s |
| Max Dash Speed | 27.5m/s |
| Special Effect | În 6s după declanșarea Avansării Helix, următorul Blaster cu Două Țevi devine Străpungător de Monștri |
| Special Effect 2 | Fiecare declanșare a Urmăririi Neîndurătoare și a Avansării Helix acordă 30 sănătate bonus. Sănătatea bonus maximă este 75. |
| Max Dash Duration | 0.28s |
| Glonț Viu |
|---|
|
| Key | Click dreapta |
| Casting | Proiectil |
| Cooldown | 8s |
| Speed Boost | Crește viteza de mișcare cu 40% timp de 1s |
| Tracing Range | Câmp sferic de vrajă cu rază de 8m |
| Maximum Splits | 3 |
| Projectile Speed | 60m/s |
| Special Effect 1 | După ce lovește un inamic, proiectilul se desparte în mai multe gloanțe pentru a urmări inamicii în raza de acțiune |
| Special Effect 2 | Proiectilul aplică 40 daune suplimentare scuturilor și inamicilor cu sănătate bonus |
| Projectile Damage | 60 |
| Capcană Fumigenă |
|---|
|
| Key | F |
| Casting | Capcană plasată |
| Cooldown | 12s |
| Trap Health | 100 |
| Summons' Health | 50 |
| Special Effect 1 | Capcana devine Invizibilă și Inviolabilă după o secundă de desfășurare |
| Special Effect 2 | Înfrânge creatura evocată pentru a termina mai devreme starea de Imobilizare |
| Special Effect 3 | Elsa se poate avânta spre inamicul care declanșează capcana |
| Max Dash Duration | 0.25s |
| Maximum Dash Speed | 60m/s |
| Maximum Dash Distance | 30m |
| Triggered Trap Damage | Aplică 5 daune la fiecare 0.2s, durează 1.2s |
| Maximum Select Distance | 30m |
| Maximum Immobilizing Duration | 1.2s |
| Prădător de Vârf |
|---|
|
| Key | Q |
| Casting | Sarcină evocată |
| Energy Cost | 3400 |
| Special Effect | Glartrox nu poate fi lovit critic. Trage maxim 6 ținte. |
| Glartrox Health | 400 |
| Special Effect 1 | Inamicii prinși de Glartrox nu își pot folosi abilitățile până când se oprește din mișcare |
| Special Effect 2 | Elsa poate rechema Glartrox oricând |
| Special Effect 3 | Când Glartrox se ciocnește de teren, se întoarce sau își atinge durata maximă de avânt, mușcă feroce, aplicând daune masive. Dacă Glartrox este învins, mușcătura nu va fi declanșată. |
| Glartrox Bite Damage | 125 |
| Glartrox Seize Damage | 75 |
| Glartrox Movement Speed | 15m/s |
| Glartrox Maximum Dash Duration | Durata maximă pentru avânt și întoarcere este de 3.5s fiecare |
Abilități de Echipă
| Gloanțele Boombox ale lui Bloodstone |
|---|
|
| Key | Click dreapta |
| Anchor | Deadpool |
| Team-Up | Cutia de Jucării Interdimensională a Domnului Pool |
| Partners | Jeff the Land Shark |
| Slow Effect | Reduce viteza de mișcare cu 35% timp de 2s |
| Taunt Duration | 2s |
| Projectile Speed | 60m/s |
| Projectile Damage | Prima lovitură: 80; a doua lovitură: 40 |
| Second Hit Damage Over Time | 20/s timp de 2s |
| Damage/Healing Conversion Rate | 30% |
Costume
Eroi Similari