Daredevil
Matthew Michael
- Rol :Duelant
- Dificultate :
- Tip Atac :Eroi corp la corp
- Echipă :Marvel Knights
Orbit ca băiat dar trezit la simțuri supraomenești, Matt Murdock aduce Diavolul din Hell's Kitchen pe câmpul de luptă. Cu bastoane billy, Radar Sense și urmărire neobosită, Daredevil își vânează ținta și distribuie justiție rapidă.
Poveste
Un accident tragic l-a lipsit pe Matt Murdock de vedere dar i-a acordat percepție extraordinară. Ca Daredevil—numit Dizang în arcul Heart of the Dragon—el protejează nevinovații cu abilitate marțială perfecționată și conștiință supranaturală, urmărind dușmanii chiar prin pereți și lovind cu furie precisă.
Abilități
| Justice Jab |
|---|
|
| Key | Click stânga |
| Damage | 35 |
| Casting | Corp la corp |
| Max Distance | 4.5m |
| Special Effect | Primești 15 Furie la impact |
| Righteous Cross |
|---|
|
| Key | Clic Stânga (după Devil's Latch / Infernal Fury) |
| Damage | 50 |
| Casting | Încrucișează Bastoanele Billy și țâșnește înainte. |
| Max Distance | 6m |
| Special Effect | Primești 15 Furie la impact |
| Objection! |
|---|
|
| Key | Click dreapta |
| Casting | Blochează daunele frontale și reflectă proiectilele; imun când e activ. |
| Cooldown | 12s |
| Duration | 1.5s |
| Special Effect | Primești 60 Furie când blochezi cu succes un atac |
| Devil's Latch |
|---|
|
| Key | SHIFT |
| Casting | Trage o linie de agățare pentru a atrage sau trage o țintă. |
| Cooldown | 12s |
| Max Distance | 25m |
| Special Effect | Activează Righteous Cross în 5s după utilizare; Primești 60 Furie |
| Projectile Speed | 180 m/s |
| Infernal Fury |
|---|
|
| Key | E |
| Casting | Cheltuiește Furie pentru a declanșa Devil's Chain sau Devil's Throw. |
| Special Effect | Activează Righteous Cross în 5s după utilizare |
| Bonus Max Health | 125 |
| Bonus Health Falloff | Începe la 5s, −30/s |
| Fury Required to Activate | 60 |
| Sonic Pursuit |
|---|
|
| Key | F |
| Casting | Blochează pe o țintă; primești Viteză și Reducere Daune; țâșnește la marcaj. |
| Dash Damage | 20 |
| Select Range | 40m |
| Dash Cooldown | 15s |
| Max Dash Speed | 100 m/s |
| Movement Boost | 2,1 m/s (scade la 0,9 m/s la 40m) |
| Special Effect | Dacă ținta e învinsă, reîmprospătează cooldown; Primești 60 Furie după țâșnire |
| Dash Damage Range | 1m rază sferică |
| Dash Select Range | 20m |
| Self Damage Reduction | 20% |
| Let the Devil Out |
|---|
|
| Key | Q |
| Damage | 50/s → 85/s (la maxim) |
| Casting | Dușmanii în linie de vedere primesc daune și suferă un Blind crescător; Daredevil primește Furie. |
| Duration | 8s |
| Energy Cost | 3400 |
| Blind Effect | Rază vizuală 35m → 10m (la maxim) |
| Max Distance | 15m |
| Fury Recovery Speed | 30/s |
| Time to Max Blind & Damage | 3s |
| Radar Sense |
|---|
|
| Effect | Impulsuri periodice dezvăluie dușmanii apropiați (siluete) prin pereți; poate detecta dușmani invizibili. |
| Max Detection Distance | 50m |
| Blind Ascent |
|---|
|
| Effect | Aleargă pe pereți și sari pentru a te repoziționa. |
| Wall-Crawling Speed | 10 m/s |
Abilități de Echipă
| Blind Verdict |
|---|
|
| Effect | Partajează ținta Sonic Pursuit; Punisher aruncă o grenadă de șoc infuzată cu diavol pentru a face daune și a orbi dușmanii. |
| Partner | The Punisher |
| Team-Up Bonus | 25 Viață Bonus; 5% Boost Damage |
Costume
Eroi Similari