White Fox
Ami Han
- Rolle :Strategist
- Sværhedsgrad :
- Angrebstype :Projektil Helte
- Hold :Agents_of_Atlas
Ami Han, den sidste af de legendariske Kumiho, kan tilkalde sin ældgamle Ni-halede Kraft for at styrke sig selv og heale sine allierede på slagmarken. Som den rolige og dygtige direktør for Tiger Division er hun ethvert holds urokkelige rygrad, uanset fjenden.
Historie
Som den sidste af Kumiho besidder Ami Han medfødt magi og flere haler. Med denne kraft blev hun superhelten med kodenavnet White Fox og blev udnævnt til direktør for Sydkoreas overmenneskelige efterretningstjeneste, Tiger Division. For at forhindre forværring af Timestream Entanglement arbejdede White Fox engang med NYC's borgmester Wilson Fisk. Men da Fisk begyndte at arrestere helte uden forskelsbehandling, inklusive White Fox's allierede Luna Snow, vidste Ami, at han havde krydset grænsen. For at stoppe Fisk infiltrerede hun i hemmelighed det nedlukkede New York.
Evner
| Yeowoo Guseul |
|---|
|
| Key | Venstreklik |
| Damage | Direkte træf: 40 pr. runde; opspring: 25 pr. runde |
| Casting | Projektil |
| Fire Rate | 0.45s pr. runde |
| Healing Amount | Direkte træf: 50 pr. runde; opspring: 35 pr. runde |
| Maximum Distance | 35m |
| Projectile Speed | 120m/s |
| Bounce Projectile Speed | 80m/s |
| Bounce Projectile Max Distance | 8m |
| Spektral Bølge |
|---|
|
| Key | Højreklik |
| Damage | 65 |
| Casting | Projektil |
| Cooldown | 6s |
| Charm Duration | 0.4s |
| Healing Amount | 65 |
| Maximum Distance | 35m |
| Projectile Speed | 60m/s |
| Self Healing Amount | 50 |
| Damage/Healing Radius | 3m |
| Charm/Invincibility Radius | 0.8m |
| Allies' Invincibility Duration | 0.4s |
| Ræveform Vækning |
|---|
|
| Key | E |
| Casting | Forvandling |
| Cooldown | 15s |
| Healing Amount | 25/s |
| Ability Duration | Transformer 3 haler: 9s; 2 haler: 8s; 1 hale: 7s |
| Attack Generated Healing Spell Field Range | 10m radius sfærisk besværgelsesfelt |
| Healing Spell Field That Surrounds the Caster | 10m radius sfærisk besværgelsesfelt |
| Klo-angreb |
|---|
|
| Key | Venstreklik (Vækket) |
| Damage | 35 pr. træf |
| Casting | Nærkamp |
| Attack Range | 4m |
| Attack Interval | 0,45s pr. brug |
| Haleslag |
|---|
|
| Key | Højreklik (Vækket) |
| Damage | 50 |
| Casting | Nærkamp-sweep |
| Cooldown | 3s |
| Attack Range | 5m |
| Rovdyrsangreb |
|---|
|
| Key | Shift (Vækket) |
| Damage | 40 |
| Casting | Dash |
| Cooldown | 6s |
| Dash Duration | 15m |
| Predatory Pounce Second Unleash | Aktiveret efter første træf |
| Åndens Helligdom |
|---|
|
| Key | Shift |
| Casting | Målrettet teleportering |
| Cooldown | 12s |
| Summon Health | 200 |
| Special Effect | Mens skjoldet er aktivt, yder det 20/s heling over tid til allierede (inklusive White Fox) inden for skjoldets rækkevidde. |
| Maximum Distance | 30m |
| One-Time Healing Amount | 50 |
| Healing Spell Field Range | 5m radius sfærisk besværgelsesfelt |
| Maximum Duration for Summons | 5s |
| Kumiho Slupet Løs |
|---|
|
| Key | Q |
| Casting | Forvandling |
| Energy Cost | 4800 |
| Healing Amount | 85/s |
| Maximum Health | 900 |
| Continuous Healing Spell Field Range | 10m radius sfærisk besværgelsesfelt |
| Nifoldigt Slam |
|---|
|
| Key | Venstreklik (Kumiho Form) |
| Damage | 50 pr. træf |
| Casting | Nærkamp |
| Healing Amount | 100 pr. træf |
| Attack Interval | 1 pr. sekund |
| Explosion Damage | 50 pr. træf |
| Max Attack Range | 5m |
| Explosion Spell Field Range | 6m radius sfærisk besværgelsesfelt |
| Attack Generated Healing Spell Field Range | 10m radius sfærisk besværgelsesfelt |
| Velsignet af De Ni |
|---|
|
| Key | Højreklik (Kumiho Form) |
| Casting | Målrettet |
| Cooldown | 2s |
| Life-steal Ratio | 0.25 |
| Maximum Select Distance | 50m |
| Healing Over Time Amount | 40/s |
| Unstoppable State Duration | 3s |
Team-Up Evner
| Ånde-ræv Værge |
|---|
|
| Key | Passiv |
| Anchor | White Fox |
| Team-Up | Kumihoens Velsignelse |
| Partners | Luna Snow |
| Ni-halet Aura |
|---|
|
| Key | C |
| Anchor | Sorte Kat |
| Team-Up | Heldigt Lån |
| Partners | Captain America |
Kostumer
Relaterede Helte