Elsa Bloodstone
Elsa Bloodstone
- Rolle :Duelist
- Sværhedsgrad :
- Angrebstype :Hitscan
- Hold :Midnight_Sons
Født ind i en slægt af legendariske monsterjægere, praler Elsa Bloodstone med utrolig fysisk styrke og et medfødt talent for at undertvinge de mest uhyggelige væsner. Jagtinstinktet ligger i hendes blod, og enhver fjende hun møder, bliver uundgåeligt bytte fanget i hendes fælder!
Historie
Født ind i en lang række af monsterjægere bruger Elsa Bloodstone sin mystiske Blodjuvel til at øge sin styrke og levetid, mens hun forsøger at leve op til sin families stolte arv. Efter hvad der føltes som en evigheds jagt på dæmoner og monstre i hendes egen kollapsende tidslinje, blev Elsa rekrutteret af Samleren til at fange sjældne og farlige skabninger fra andre virkeligheder. Da hendes nye partner, Deadpool, gik amok, blev Elsa sendt for at genoprette orden... kun for at opdage, at Deadpool havde sluppet alle monstrene løs i Samlerens Museum. Hvor sjovt!
Evner
| Arvet Instinkt |
|---|
|
| Key | Passiv |
| Special Effect 1 | Instinktet stiger i niveau, når det når 100, op til 3 niveauer |
| Special Effect 2 | For hvert opnået Instinktniveau reduceres nedkølingen af Helix Advance med 2s |
| Instinct from KOs | 100 |
| Damage/Instinct Conversion Rate | 0.08 |
| Additional Instinct from KOs Caught by Smoky Snare | 200 |
| Dobbeltløbet Blaster |
|---|
|
| Key | Venstreklik |
| Ammo | 8 |
| Damage | 4,5 pr. runde |
| Casting | Haglgevær-projektiler, der rammer øjeblikkeligt |
| Fire Rate | Skydningsintervallet mellem skud er 0,12s, med et interval på 0,8s mellem hver skydningsrunde |
| Critical Hit | Ja |
| Damage Falloff | Fald begynder på 20m, stiger til 70% på 30m |
| Bullets Fired Each Cast | 10 |
| Crosshair Spread Radius (at 10m) | 0.13m |
| Monster-Gennembryder |
|---|
|
| Key | Venstreklik (aktiveres efter ryk) |
| Damage | 13+1,2% af fjendens maksimale helbred |
| Casting | Haglgevær-projektiler, der rammer øjeblikkeligt |
| Critical Hit | Nej |
| Bullets Fired Each Cast | 5 |
| Crosshair Spread Radius (at 6m) | 0.13m |
| Hensynsløs Forfølgelse |
|---|
|
| Key | E |
| Damage | 30 |
| Casting | Bevægelsesbaseret skadeevne |
| Cooldown | 8s |
| Dash Speed | 15m/s |
| Bonus Health | Hver frigivelse af Hensynsløs Forfølgelse og Helix Advance giver 30 bonushelbred. Maks. bonushelbred er 75. |
| Max Dash Speed | 15m/s |
| Special Effect 1 | Kast ramte fjender op i luften, og aktivér opfølgningen |
| Special Effect 2 | Brug af et af stadierne styrker din næste Dobbeltløbet Blaster og omdanner den til Monster-Gennembryder |
| Max Dash Distance | 8m |
| Max Dash Duration | 0.3s |
| Opfølgning |
|---|
|
| Key | E (opfølgning) |
| Casting | Opfølgnings-evne |
| Helix Advance |
|---|
|
| Key | Shift |
| Casting | Dash |
| Cooldown | 8s |
| Max Dash Speed | 27.5m/s |
| Special Effect | Inden for 6s efter at have udløst Helix Advance, bliver den næste Dobbeltløbet Blaster til Monster-Gennembryder |
| Special Effect 2 | Hver frigivelse af Hensynsløs Forfølgelse og Helix Advance giver 30 bonushelbred. Maks. bonushelbred er 75. |
| Max Dash Duration | 0.28s |
| Levende Projektil |
|---|
|
| Key | Højreklik |
| Casting | Projektil |
| Cooldown | 8s |
| Speed Boost | Øg bevægelseshastigheden med 40% i 1s |
| Tracing Range | 8m radius sfærisk besværgelsesfelt |
| Maximum Splits | 3 |
| Projectile Speed | 60m/s |
| Special Effect 1 | Efter at have ramt en fjende, splitter projektilet sig i flere kugler for at spore fjender inden for rækkevidde |
| Special Effect 2 | Projektil påfører 40 ekstra skade mod skjolde og fjender med bonushelbred |
| Projectile Damage | 60 |
| Røget Fælde |
|---|
|
| Key | F |
| Casting | Placeret fælde |
| Cooldown | 12s |
| Trap Health | 100 |
| Summons' Health | 50 |
| Special Effect 1 | Fælden bliver usynlig og usårlig efter et sekunds udrulning |
| Special Effect 2 | Besejr tilkaldelsen for at afslutte den immobiliserede tilstand tidligt |
| Special Effect 3 | Elsa kan rykke hen til fjenden, der udløser fælden |
| Max Dash Duration | 0.25s |
| Maximum Dash Speed | 60m/s |
| Maximum Dash Distance | 30m |
| Triggered Trap Damage | Forårsager 5 skade hvert 0,2s, varer 1,2s |
| Maximum Select Distance | 30m |
| Maximum Immobilizing Duration | 1.2s |
| Apex Rovdyr |
|---|
|
| Key | Q |
| Casting | Tilkaldt angreb |
| Energy Cost | 3400 |
| Special Effect | Glartrox kan ikke kritisk rammes. Træk højst 6 mål. |
| Glartrox Health | 400 |
| Special Effect 1 | Fjender grebet af Glartrox kan ikke bruge deres evner, før den stopper med at bevæge sig |
| Special Effect 2 | Elsa kan tilbagekalde Glartrox til enhver tid |
| Special Effect 3 | Når Glartrox kolliderer med terræn, vender tilbage eller når sin maksimale ryk-varighed, bider den voldsomt og påfører massiv skade. Hvis Glartrox besejres, udløses bidet ikke. |
| Glartrox Bite Damage | 125 |
| Glartrox Seize Damage | 75 |
| Glartrox Movement Speed | 15m/s |
| Glartrox Maximum Dash Duration | Maksimal varighed for ryk og tilbagevenden er 3,5s hver |
Team-Up Evner
| Bloodstones Boombox-kugler |
|---|
|
| Key | Højreklik |
| Anchor | Deadpool |
| Team-Up | Hr. Pools Interdimensionale Legetøjskasse |
| Partners | Jeff Landhajen |
| Slow Effect | Reducer bevægelseshastigheden med 35% i 2s |
| Taunt Duration | 2s |
| Projectile Speed | 60m/s |
| Projectile Damage | Første træf: 80; andet træf: 40 |
| Second Hit Damage Over Time | 20/s i 2s |
| Damage/Healing Conversion Rate | 30% |
Kostumer
Relaterede Helte