Peni Parker
Peni Parker
- Rolle :Vanguard
- Sværhedsgrad :
- Angrebstype :Projektil Helte
- Hold :Edderkoppe-folk
Peni Parker er måske ung, men hun står modigt på frontlinjerne for at beskytte Web of Life and Destiny. Sammen gør dette teen-geni og hendes state-of-the-art mech, den sensationelle SP//dr, dem til det mest spændende duo på kamppladsen!

Historie
Efter sin fars død arvede Peni Parker den eksperimentelle mech-dragt kendt som SP//dr og dannede en psykisk binding med edderkoppen i dens kerne. Nu, i kølvandet på Timestream Entanglement, forsvarer Peni og SP//dr Tokyo Webworld og Web of Life and Destiny mod trusler på tværs af virkeligheder.
Evner
Peni Parker
| Wall Crawl |
|---|
|
| Key | Mellemrum |
| Wall-Crawling Speed | 7.2m/s |
| Cyber-Web Cluster |
|---|
|
| Key | Venstreklik |
| Range | Trylleformel feltradius 1.5m |
| Damage | 15 (projektil) + 15 (trylleformel felt) |
| Casting | Forsinket projektil plus et Cyber-Web trylleformel felt ved træffer. |
| Fire Rate | 3.33 runder/s |
| Projectile Speed | 120 m/s |
| Cyber-Web Snare |
|---|
|
| Key | Højreklik |
| Range | 3m sfærisk radius (web) |
| Damage | 5 |
| Casting | Affyrer en snærende web; hvis den rammer terræn, skaber den en Cyber-Web zone. |
| Cooldown | 3s |
| Special Effects | Immobiliser 0.7s; står på din Cyber-Web heler 25/s, giver 25% bevægelseshastighed og op til +150 bonushelbred |
| Projectile Speed | 60 m/s |
| Arachno-Mine |
|---|
|
| Key | E |
| Damage | 100 |
| Casting | Udlægger en mine; usynlighed og lås når den placeres på Cyber-Webs. |
| Charges | 4 |
| Cooldown | 4s pr. ladning |
| Explosion Range | 3m sfærisk radius |
| Bionic Spider-Nest |
|---|
|
| Key | C |
| Damage | Hver drone gør 40 |
| Casting | Placerer et rede, der spawner droner og skaber en stor Cyber-Web. |
| Cooldown | 15s |
| Interval | Spawner 2 Spider-Droner hvert 3. sekund |
| Field Range | 12m sfærisk radius |
| Ability Health | 350 |
| Max Placement Distance | 10m |
| Spider-Sweeper |
|---|
|
| Key | Q |
| Ranges | Fej 5m; Arachno-Mine eksplosion 4m sfærisk radius |
| Casting | Forbedrer hastighed og udløser en fejende nærkamp, der kaster; auto-udlægger webs, miner og droner, mens den er aktiv. |
| Intervals | Droner hvert 1.5s; Miner hvert 2s; Cyber-Web hvert 0.5s |
| Ammo/Spawns | 7 Arachno-Mines, 7 Spider-Droner |
| Bonus Health | +450 |
| Sweep Damage | 60 |
| Movement Boost | 70% |
| Cyber-Bond |
|---|
|
| Key | Shift |
| Casting | Web-zip til overflader; fæstner indtil annulleret og lægger en Cyber-Web. |
| Cooldown | 3s |
| Max Distance | 19m |
| Dash Distance | 10-30m |
| Pullback Range | 10m |
| Projectile Speed | 100 m/s |
| Wall Crawl |
|---|
|
| Key | Passiv |
| Effect | Kravl lige op ad lodrette overflader. |
| Movement Speed | 7.2 m/s (mens væg-kravling) |
Team-Up Evner
| Rocket Network (Armored Spider-Nest) |
|---|
|
| Key | C (Team-Up aktiv) |
| Anchor | Rocket Raccoon |
| Casting | Udlægger en Armored Spider-Nest, der spawner droner og rustningspakker. |
| Team-Up | Rocket Network |
| Cooldown | 30s |
| Partners | Rocket Raccoon, Star-Lord |
| Armor Pack | +50 bonushelbred pr. pakke; genereret hvert 3. sekund |
| Drone Spawn | Hvert 3. sekund, 2 droner (40 dmg, 1m radius) |
| Spider-Nest Health | 250 |
Kostumer
Relaterede Helte