White Fox
Ami Han
- مسار :Strategist
- الصعوبة :
- نوع الهجوم :Projectile Heroes
- النادي :Agents_of_Atlas
Ami Han, the last of the legendary Kumiho, can summon her ancestral Nine-Tailed Power to fortify herself and heal her allies on the battlefield. As the calm and capable Director of Tiger Division, she is any team's unwavering backbone, no matter the foe.
القصة
As the last of the Kumiho, Ami Han possesses innate magic and multiple tails. With this power, she became the super hero code-named White Fox, and was appointed director of South Korea's superhuman intelligence agency, Tiger Division. To prevent worsening the Timestream Entanglement, White Fox once worked with NYC mayor Wilson Fisk. But when Fisk began indiscriminately arresting heroes, including White Fox's ally Luna Snow, Ami knew he'd crossed the line. To stop Fisk, she secretly infiltrated the locked-down New York.
قدرات
| Yeowoo Guseul |
|---|
|
| Key | Left Click |
| Damage | Direct hit: 40 per round; bounce: 25 per round |
| Casting | Projectile |
| Fire Rate | 0.45s per round |
| Healing Amount | Direct hit: 50 per round; bounce: 35 per round |
| Maximum Distance | 35m |
| Projectile Speed | 120m/s |
| Bounce Projectile Speed | 80m/s |
| Bounce Projectile Max Distance | 8m |
| Spectral Surge |
|---|
|
| Key | Right Click |
| Damage | 65 |
| Casting | Projectile |
| Cooldown | 6s |
| Charm Duration | 0.4s |
| Healing Amount | 65 |
| Maximum Distance | 35m |
| Projectile Speed | 60m/s |
| Self Healing Amount | 50 |
| Damage/Healing Radius | 3m |
| Charm/Invincibility Radius | 0.8m |
| Allies' Invincibility Duration | 0.4s |
| Fox Form Awakening |
|---|
|
| Key | E |
| Casting | Transformation |
| Cooldown | 15s |
| Healing Amount | 25/s |
| Ability Duration | Transform 3 tails: 9s; 2 tails: 8s; 1 tail: 7s |
| Attack Generated Healing Spell Field Range | 10m radius spherical spell field |
| Healing Spell Field That Surrounds the Caster | 10m radius spherical spell field |
| Claw Strike |
|---|
|
| Key | Left Click (Awakened) |
| Damage | 35 per hit |
| Casting | Melee |
| Attack Range | 4m |
| Attack Interval | 0.45s per use |
| Tail Sweep |
|---|
|
| Key | Right Click (Awakened) |
| Damage | 50 |
| Casting | Melee sweep |
| Cooldown | 3s |
| Attack Range | 5m |
| Predatory Pounce |
|---|
|
| Key | Shift (Awakened) |
| Damage | 40 |
| Casting | Dash |
| Cooldown | 6s |
| Dash Duration | 15m |
| Predatory Pounce Second Unleash | Enabled after first hit |
| Spirit Sanctuary |
|---|
|
| Key | Shift |
| Casting | Targeted teleport |
| Cooldown | 12s |
| Summon Health | 200 |
| Special Effect | While the shield is active, it provides 20/s Healing Over Time to allies (including White Fox) within the shield's range. |
| Maximum Distance | 30m |
| One-Time Healing Amount | 50 |
| Healing Spell Field Range | 5m radius spherical spell field |
| Maximum Duration for Summons | 5s |
| Kumiho Unleashed |
|---|
|
| Key | Q |
| Casting | Transformation |
| Energy Cost | 4800 |
| Healing Amount | 85/s |
| Maximum Health | 900 |
| Continuous Healing Spell Field Range | 10m radius spherical spell field |
| Ninefold Slam |
|---|
|
| Key | Left Click (Kumiho Form) |
| Damage | 50 per hit |
| Casting | Melee |
| Healing Amount | 100 per hit |
| Attack Interval | 1 per second |
| Explosion Damage | 50 per hit |
| Max Attack Range | 5m |
| Explosion Spell Field Range | 6m radius spherical spell field |
| Attack Generated Healing Spell Field Range | 10m radius spherical spell field |
| Blessed By The Nine |
|---|
|
| Key | Right Click (Kumiho Form) |
| Casting | Targeted |
| Cooldown | 2s |
| Life-steal Ratio | 0.25 |
| Maximum Select Distance | 50m |
| Healing Over Time Amount | 40/s |
| Unstoppable State Duration | 3s |
قدرات التعاون الجماعي
| Spirit Fox Ward |
|---|
|
| Key | Passive |
| Anchor | White Fox |
| Team-Up | Blessing of the Kumiho |
| Partners | Luna Snow |
| Nine-Tailed Aura |
|---|
|
| Key | C |
| Anchor | Black Cat |
| Team-Up | Lucky Loan |
| Partners | Captain America |
أزياء
أبطال ذات صلة