Angela
Aldrif Odinsdottir
- Rol :Avangardă
- Dificultate :
- Tip Atac :Eroi corp la corp
- Echipă :Gods of Asgard, Guardians of the Galaxy
Ca Mâna lui Heven, Angela întrupează curaj și determinare de neclintit. Capabilă să manipuleze Ichorii în diverse arme și să-și desfășoare aripile pentru a zbura pe câmpul de luptă, ea e gata să livreze judecată divină asupra dușmanilor săi.
Poveste
Cu mult timp în urmă, Aldrif, fiica sugar a lui Odin, a fost furată și crescută printre Îngerii din A Zecea Tărâmuri. Ridicându-se prin rândurile lor pentru a deveni cel mai temut războinic—Angela—ea revine acum ca Mâna lui Heven. În conflictul Heart of Heaven, ea vânează pe cei care amenință familia și tărâmul ei, mânuind arme ichorforged și aripi cerești.
Abilități
| Spear of Ichors |
|---|
|
| Key | Clic Stânga (Aer/Pământ - Suliță) |
| Damage | 45 (bază) +15 extra la lansare completă |
| Casting | Lovitură corp la corp cu suliță care scalează cu Încărcare Atac; la încărcare completă lansează dușmanii în sus. |
| Max Distance | 7m |
| Attack Interval | 0,96 s/lovitură |
| Charge→Damage | 45% conversie |
| Axes of Ichors |
|---|
|
| Key | Clic Stânga (Pământ - Topoare) |
| Damage | 30, 30, 30, 50 |
| Casting | Lovituri cu topoare gemene alternate; a patra lovitură țâșnește înainte. |
| Max Distance | 4m |
| Attack Interval | 0,4 s (primele trei), 0,6 s (a patra) |
| Charge→Damage | 45% conversie |
| Shielded Stance |
|---|
|
| Key | Click dreapta |
| Casting | Formează un scut ichor; absorbirea daunelor construiește Încărcare Atac. |
| Recovery Speed | 50/s |
| Maximum Shield Value | 350 |
| Cooldown After Destroyed | 4s |
| Damage→Charge Conversion | 25% |
| Delayed Recovery After Release | 2s |
| Assassin's Charge |
|---|
|
| Key | SHIFT |
| Casting | Țâșnire accelerată; imun la împingere/lansare; poartă dușmanii loviți frontal. |
| Cooldown | 3s |
| Maximum Energy | 100 |
| Recovery Delay | 2s |
| Piercing Damage | 30 |
| Dash State Speed | 16 m/s |
| Energy Cost (per s) | 25/s (75/s când străpunge) |
| Max Enemies Carried | 2 |
| One-Time Energy Cost | 20 |
| Energy Recovery Speed | 10/s (bază), +50/s per dușman străpuns |
| Passive Energy During Dash | 25/s |
| Energy Required to Activate | 30 |
| Divine Judgement |
|---|
|
| Key | E (Pământ) |
| Casting | Scufundă-te, comută la topoare, creează o Zonă Divine Judgement. |
| Cooldown | 12s |
| DoT Field Range | Rază 8m × Înălțime 2m (cilindrică) |
| Bonus Max Health | 200 |
| Damage Over Time | 12.5/s |
| Hit Ground Damage | 30 |
| Spell Field Duration | 6s |
| Movement Boost (Self) | 35% |
| Hit Ground Field Range | L 2m × W 2m × H 2,5m |
| Bonus Health per Axes Hit | Sine +30; Aliați +15 |
| Wingblade Ascent |
|---|
|
| Key | E (Aer) |
| Casting | Ia-o la ceruri, comutând înapoi în formă de suliță. |
| Ascent Height | 8m |
| Ascent Duration | 0.35s |
| Ascent Elevation Angle | 60° |
| Heven's Retribution |
|---|
|
| Key | Q |
| Casting | Aruncă suliță legată cu panglică; la impact leagă dușmanii. Reactivează pentru a sări la suliță, face AoE și creează o Zonă Divine Judgement. |
| Slow Rate | 80% |
| Energy Cost | 3100 |
| Summons' Health | 600 |
| Projectile Speed | 60 m/s |
| Hit Ground Damage | 100 |
| Projectile Damage | 30 |
| Spell Field Range | Rază sferică de 8 m |
| Spell Field Damage | 10 |
| Seraphic Soar |
|---|
|
| Effect | Planează liber; zborul continuu construiește Încărcare Atac. |
| Enter Glide | 0,1s (necesită >5 m/s pentru 1s) |
| Glide Speed | 10 m/s |
| Passive Energy During Glide | 22.2/s |
Abilități de Echipă
| Celestial Command |
|---|
|
| Effect | Thor poate arunca o Thunder Spear care restaurează Thorforce per dușman lovit, apoi sare la explozie pentru un al doilea AoE. |
| Partner | Thor |
| Team-Up Bonus | +100 Viață Max |
Costume
Eroi Similari