Hulk
Bruce Banner
- Rol :Avangardă
- Dificultate :
- Tip Atac :Eroi corp la corp
- Echipă :Avengers
Om de știință strălucit, dr. Bruce Banner a găsit în sfârșit o cale să coexiste cu alter‑egoul său monstruos, Hulk. Strângând energie gamma la fiecare transformare, poate deveni un Hulk Erou înțelept și puternic sau un Hulk Monstru feroce și distructiv – o forță a furiei pe câmpul de luptă!
Poveste
Prins în detonarea unei arme puternice, de propria sa invenție, Dr. Bruce Banner a absorbit radiații gamma care îl transformă într-un monstru verde masiv ori de câte ori emoțiile sale scapă de sub control. Ca Banner, este în continuare un geniu. Dar ca Hulk, este cel mai puternic! Banner a dezvoltat o Centură Gamma specială pentru a-și controla transformările și a-și potoli furia de Hulk. Dar când „Încâlcirea Curentului Temporal” a transformat Baza de Rachete Los Diablos într-un câmp de luptă demonic, el a realizat că cel mai bun mod de a lupta împotriva monștrilor era să-l elibereze pe cel din interior.
Abilități
Bruce Banner
| Adjudecare |
|---|
|
| Key | Click stânga |
| Ammo | 25 |
| Damage | 16 |
| Casting | Proiectil cu o singură lansare, cu impact întârziat |
| Fire Rate | 5 gloanțe pe secundă |
| Critical Hit | Da |
| Projectile Speed | 80m/s |
| Turelă de Exterminare |
|---|
|
| Key | Click stânga |
| Range | 4.5m |
| Damage | 40 |
| Casting | Câmp de vrajă cu o singură lansare |
| Attack Interval | 0.467s |
| Eliberare |
|---|
|
| Key | Shift |
| Damage | 5 |
| Casting | Proiectil care generează un câmp de vrajă la impact |
| Cooldown | 15s |
| Max Duration | 2s |
| Special Effect | Turelă de Exterminare și Tehnologie de Ultimă Oră pot detecta și lovi inamicii iradiați și elimină prematur statusul. |
| Projectile Speed | 100m/s |
| Tehnologie de Ultimă Oră |
|---|
|
| Key | Click dreapta |
| Damage | 125 |
| Casting | Proiectil cu o singură lansare care poate pătrunde prin inamici |
| Cooldown | 1s |
| Projectile Speed | 60m/s |
| Judecata Finală |
|---|
|
| Key | Q |
| Casting | Transformare |
| Energy Cost | 600 |
| Special Effect | Casterul este imobilizat în timpul procesului de transformare și primește Invincibilitate. |
| Conexiune Avantajoasă |
|---|
|
| Key | Q |
| Casting | Transformare |
| Duration | 12s |
| Energy Cost | 3400 |
| Special Effect | Casterul este imobilizat în timpul procesului de transformare și primește Invincibilitate. |
| Gardă Indestructibilă |
|---|
|
| Key | E |
| Casting | Câmp de Vrăji Cuboid |
| Special Effect | Când scutul lui Hero Hulk primește daune, 130% din daune sunt convertite în energie gamma. Când scutul unui aliat primește daune, 10% din daune sunt convertite în energie gamma. |
| Radioactive Lockdown |
|---|
|
| Key | E (alternativ) |
| Damage | 5 |
| Casting | Proiectil cu o singură lansare |
| Cooldown | 15s |
| Max Duration | 2s |
| Special Effect | Turelă de Exterminare și Tehnologie de Ultimă Oră pot detecta și lovi inamicii iradiați și elimină prematur statusul. |
| Projectile Speed | 100m/s |
| World Breaker |
|---|
|
| Key | Q |
| Range | 5m |
| Damage | Aplică 5 lovituri, fiecare cauzând 40 de daune |
| Casting | Țintit |
| Duration | 5s |
| Aruncare Sălbatică |
|---|
|
| Key | E |
| Casting | Prindere la corp la corp țintită |
| Special Effect | Ridică un inamic apropiat și aruncă-l, provocând daune la impact. |
| Forță Brută |
|---|
|
| Key | V |
| Special Effect | Monster Hulk este imun la efectele de deplasare prin lansare și respingere. |
| Pedeapsă Infinită |
|---|
|
| Key | Space |
| Casting | Țâșnire încărcată |
| Special Effect | Apasă Space în timpul Pedeapsă Infinită pentru a te agăța de peretele pe care îl întâlnești. |
| Maximum Charge Time | 1.7s |
| Minimum Charge Time | 0.4s |
| Speed at Maximum Charge Time | 25m/s |
| Speed at Minimum Charge Time | 19m/s |
Abilități de Echipă
| Aruncare Rapidă Gamma |
|---|
|
| Key | C |
| Anchor | Hulk |
| Casting | Țintit |
| Team-Up | Aruncare Rapidă Specială |
| Cooldown | 3 s când nu arunci, 15 s când arunci |
| Partners | Wolverine, The Thing |
| Maximum Distance | 20m |
| Grenada Flagel |
|---|
|
| Key | V |
| Anchor | Hulk |
| Team-Up | Încărcare Gamma |
| Partners | Iron Man, Namor |
| Team-Up Bonus | Hero Hulk și Monster Hulk primesc 100 Max Health |
Costume
Eroi Similari