Våben

Sammenlign våbnenes angrebstyper og egenskaber i Time Takers, og find rejsende, der passer til dem.

Storm

An electric energy-based weapon specialized in close-range attacks and pulling in enemies.

Storm

Kategori

Nærkamp

Sværhedsgrad

Evne

Electric Discharge

Releases electricity at close range, dealing damage. Chains to enemies near the primary target.

Damage
22
Chain Damage
14
Overheat
2
Effective Range (m)
17

Grab Chain

Fires a Grab Chain, stunning the hit target and pulling them toward you.

Damage
128
Overheat
100
Effective Range (m)
30

Opgraderinger

I spillet kan du vælge én af to opgraderinger på hvert opgraderingsniveau.

Range Increase

Weapon Range Increase

Fixed Range Increase (m)
3

Forward Grab

Move to the Grabbed Location

Max Range (m)
30

Electrocution

Increases Cumulative Enemy Movement Speed Reduction on Hit

Enemy Movement Speed Reduction (%)
1
Max Stacks
10
Duration (s)
2

Current Overload

Cumulative attack speed increase on hit and reduced initial attack speed

Weapon Fire Rate Increase (%)
2,5
Max Stacks
40
Duration (s)
2
Base Weapon Fire Rate Reduction (%)
25

Range Increase

Weapon Range Increase

Fixed Range Increase (m)
3

Shield Loot

Charges Shield Upon Hit

Shield Absorption Amount (%)
25

Mest brugte rejsende

Mere
  1. RavenAngreb
    Valgprocent
    42,60 %
    Andel førstepladser
    35,6 %
    Gennemsnitlig placering
    2,20
  2. RokuroAngreb
    Valgprocent
    11,83 %
    Andel førstepladser
    25,6 %
    Gennemsnitlig placering
    2,47
  3. ArthurStøtte
    Valgprocent
    7,65 %
    Andel førstepladser
    32,4 %
    Gennemsnitlig placering
    2,31
  4. EduStøtte
    Valgprocent
    6,39 %
    Andel førstepladser
    36,6 %
    Gennemsnitlig placering
    2,21
  5. YunaAngreb
    Valgprocent
    6,28 %
    Andel førstepladser
    27,2 %
    Gennemsnitlig placering
    2,39

Anbefalede rejsende

Mere
  1. RavenAngreb
    Valgprocent
    42,60 %
    Andel førstepladser
    35,6 %
    Gennemsnitlig placering
    2,20
  2. EduStøtte
    Valgprocent
    6,39 %
    Andel førstepladser
    36,6 %
    Gennemsnitlig placering
    2,21
  3. ArthurStøtte
    Valgprocent
    7,65 %
    Andel førstepladser
    32,4 %
    Gennemsnitlig placering
    2,31
  4. YunaAngreb
    Valgprocent
    6,28 %
    Andel førstepladser
    27,2 %
    Gennemsnitlig placering
    2,39
  5. RokuroAngreb
    Valgprocent
    11,83 %
    Andel førstepladser
    25,6 %
    Gennemsnitlig placering
    2,47